2019

У рамках заходів Українських індустріальних днів у ТПП України відбуватимуться пленарні засідання, спеціалізовані сесії, секції з різних напрямів, присвячені актуальним питанням розвитку економіки та промислового виробництва в Україні.

У ході форуму бізнес одержав роз’яснення з практичних питань удосконалення законодавства в цій сфері, ознайомився з досвідом регіонального та місцевого розвитку індустріальних парків, можливостями вирішення актуальних питань із фінансування проектів та надання допомоги з підключенням до енергетичних мереж і розбудови транспортної інфраструктури, використання коштів Державного фонду регіонального розвитку, залучення приватних інвестицій в інвестиційні проекти ІП.

«Індустріальні парки –  це залучення інвестицій, створення робочих місць та розвиток регіонів в цілому.  Міністерству бракує ініціатив від областей. Закликаємо надавати свої пропозиції для доопрацювання закону про індустріальні парки», –  сказала   Юлія Свириденко, заступниця міністра економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Учасникам  форуму розповіли про роботу керуючих компаній індустріальних парків, становлення та надання їм підтримки з боку місцевих органів влади; своїм досвідом та успіхами з цього напряму поділилися представники іноземних структур.

«Для нас індустріалізація – це рушійна сила розвитку. На сьогодні ми приділяємо багато уваги Україні та за підтримки Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України, а також ТПП України ми будемо спільно просувати та розвивати індустріальні парки в Україні. Зараз багато говорять про екоіндустріальні парки. Щоб стати еко, треба дотриматись  чотирьох умов: мати сильне керівництво та команду, відповідні екологічні показники, прибутки та  бути дружніми до громад, без виникнення конфліктів», – сказав Цезарь Барахона, міжнародний технічний консультант, UNIDO.

Нагадаємо, заснування та функціонування індустріальних парків в Україні як інститутів промислового та економічного розвитку як регіонів України, так і країні в цілому вирішує ряд актуальних питань, зокрема розвитку таких територій, створення додаткових робочих місць і можливостей для повернення робочої сили з-за кордону.

Важливим питанням залишається актуалізація чинного законодавства з урахуванням вже набутого досвіду побудови індустріальних та екоіндустріальних парків. На минулорічному форумі було опрацьовано зміни до Закону України «Про індустріальні парки», але через амбіційні та політичні причини цей процес не завершено.