2020

Компанія знаходиться в складній ситуації з моменту арешту колишнього голови ради директорів компанії Карлоса Гона.

Японський автовиробник Nissan Motor Co. анонсував звільнення більше 20 тисяч працівників по всьому світу на тлі коронакризи, про це повідомляє Kyodo News.

Вдаватися до таких заходів компанію Nissan змушує падіння попиту на автомобілі.

Скорочення робочих місць є частиною середньострокового плану реорганізації бізнесу, про який Nissan оголосить 28 травня одночасно з публікацією звітності за фінансовий рік, що завершився в березні.

Наприкінці квітня автовиробник повідомив, що, імовірно, зафіксував чистий збиток за підсумками фінансового року вперше за 11 років у зв’язку з негативними наслідками пандемії коронавірусу.

Крім того, Nissan має намір скоротити щорічні витрати на 300 млрд єн ($ 2,8 млрд) в рамках реорганізації бізнесу. Автовиробник зафіксує разові списання у зв’язку з реструктуризацією.

Ще Nissan розглядає ліквідацію бренду Datsun, зупинку однієї з виробничих ліній на додаток до недавнього закриття операцій в Індонезії, а також скорочення витрат на рекламу і R & D.

Автовиробник знаходиться в складній ситуації з моменту арешту екс-голови ради директорів компанії Карлоса Гона в листопаді 2018 року. Слідом за цим в керівництві Nissan була проведена низка перестановок. Зокрема, гендиректором компанії був призначений Макото Учида, який змінив на цій посаді Хірото Саікаву в жовтні минулого року. Головним операційним директором став Ашвані Гупта.

Минулого тижня стало відомо про відхід у відставку голови американського підрозділу Nissan Хосе Луїса Вальса.

Акції Nissan подешевшали на 2,5% за підсумками торгів у п’ятницю. З початку цього року їхня вартість впала на 41%.

Як повідомлялося, напередодні в США заарештували двох осіб, які допомогли екс-главі Nissan Motor Co Карлосу Гону втекти з Японії.