2021

Перший турецький електромобіль зможе заряджатися від 0 до 80% менше ніж за 30 хвилин.

Турецька автомобілебудівна компанія TOGG (Turkiye’nin Otomobili Girisim Grubu) повідомила про те, що вона завершила складання кузова першого вітчизняного електромобіля.

Представники Turkiye’nin Otomobili Girisim Grubu підтверджують, що кузов зібраний повністю з деталей вітчизняного виробництва. Очолює Turkiye’nin Otomobili Girisim Grubu колишній виконавчий директор технологічного гіганта Bosch Мехмет Гюркан Каракаш (Mehmet Gurcan Karakas), який був призначений генеральним директором в 2018 році.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган (Recep Tayyip Erdogan) в грудні 2019 представив електричні прототипи позашляховика і седана. Всього TOGG планує випустити до 2030 року п’ять моделей, включаючи позашляховик, седан, хетчбек і два кросовери/позашляховики.

Серійне виробництво позашляховика почнеться в 2022 році, потім буде випущений седан. Завод площею 1,2 мільйона квадратних метрів в районі Гемлік на північному заході провінції Бурса, планується завершити на початку 2022 року. TOGG уклала контракти з 10 постачальниками. 75% з них знаходяться в Туреччині, а решта 25% компаній – з Європи та Азії. TOGG вже вибрала літій-іонні акумулятори компанії Farasis.

Очікується, що перший турецький електромобіль зможе заряджатися від 0 до 80% менше ніж за 30 хвилин. При цьому дальність ходу складе від 300 до 500 кілометрів. Перші електромобілі будуть оснащені електромоторами потужністю 200 і 400 к.с., які дозволять розганяти від 0 до 100 км/год за 7,6 і 4,8 с відповідно.