2021

Нещодавно концерн Volkswagen презентував нову модель електромобіля. В кінці вересня свій перший повністю електричний автомобіль випустила компанія Rolls-Royce Motor Cars. На сьогоднішній день, мабуть, не залишилося автоконцернів, які виробляють елітарні авто, які б не працювали над створенням, випробуванням або не презентували електроавтомобілі власного виробництва.

Якими бувають електричні автомобілі

Battery Electric Vehicle (BEV) — абревіатура використовується для позначення «чистого», повністю електричного транспортного засобу, джерелом енергії в якому слугує акумуляторна батарея.

Також існують Zero Emission Vehicle (ZEV) — автомобілі з нульовим рівнем викидів, які не виробляють вихлопних газів. Фактично, те ж саме, що і BEV.

Plug-in Hybrid Electric Vehicle (PHEV) — гібридний автомобіль з ДВЗ і електромотором, акумуляторну батарею якого можна заряджати від зовнішніх джерел енергії (підключати до розетки).

Hybrid Electric Vehicle (HEV) — автомобіль з ДВЗ і електромотором. Акумуляторну батарею гібридних автомобілів не можна заряджати від зовнішніх джерел, тому пробіг на чистій електриці у гібридів вкрай незначний.

Range Extended Electric Vehicle (REEV) — електрокар зі збільшеним запасом ходу, в якому енергію для акумуляторної батареї виробляє паливний генератор невеликого обсягу.

Які марки авто купують  в світі

У першому півріччі 2021 року 2,65 мільйона нових електромобілів знайшли нових власників, що на + 168% більше, ніж у 2020 році.

Tesla очолює світові продажі електромобілів з 386 000 одиниць (всі BEV), поставлених протягом першого півріччя, за нею йде Volkswagen Group з 332 000 одиниць, з яких 172 700 одиниць BEV і 159 400 PHEV. GM займає третє місце з 227 000 одиниць (221 000 були BEV), в тому числі більш ніж 180 000 Mini-EV від їх спільного підприємства SGMW в Китаї.