2022

Як уже повідомлялося раніше, українська влада підготувала відразу кілька нововведень для автомобілістів у новому році. Один із таких – обов’язковий технічний огляд транспортного засобу. Фахівці спробували розібратися у цій темі та дали кілька відповідей на важливі питання щодо поновлення техогляду.

Які ТЗ мають проходити техогляд і як часто?

Насамперед, техогляд торкнеться тих власників авто, які його нещодавно придбали та перереєстрували на своє ім’я. Пройти техогляд треба буде не довше, ніж за десять днів.

Крім цього, техогляд вимагатиметься для всіх пасажирських транспортних засобів (автобуси з кількістю місць від 8 або від 9, у тому числі, що використовуються в таксі), вантажних моделей, а також легкового транспорту, причепів та мототранспорту з об’ємом мотора понад 125 куб. або потужністю електродвигуна від 4-х кВт.

Як часто потрібно проходити техогляд, залежатиме від типу транспортного засобу, а в деяких випадках – від його віку. Наприклад, мототранспорт має це робити один раз на два роки, а автобуси з кількістю місць більше восьми щороку, але якщо такому ТЗ більше десяти років з моменту реєстрації, то кожні півроку.

Також незалежно від дати першої реєстрації, технічний огляд буде потрібний для машин, які серйозно постраждали внаслідок ДТП. Точніше, якщо пошкоджено частини авто, що впливають на безпечну експлуатацію: гальмівна система, кермо, подушки безпеки, підвіска та елементи кузова.

Скільки часу може тривати техогляд?

За попередніми даними, час на техогляд також залежатиме від виду транспортного засобу. Так, наприклад, для легкових авто ця процедура не повинна перевищувати 45 хвилин, для причепів не більше 40 хвилин, а для вантажівок і автобусів не більше 65 хв.

Скільки коштуватиме техогляд?

На сьогодні інформація щодо вартості проходження технічного огляду відсутня. Але цілком очевидно, що уряд країни може встановити певний тариф для цієї процедури. Можливо, він залежатиме від виду транспортного засобу.