2023

Легковики, у назві яких є котресь з наступних слів (чи літерних позначень), а саме Variant, Combi, Avant, Estate, SW, Touring, Sports Tourer, завжди цінувалися українськими автомобілістами. Насамперед за універсальність, адже часто додатковий простір в автомобілі зайвим не буває. А також за те, що цей доданий «літраж» до багажника чи салону не призводить до значного збільшення габаритів відносно базової моделі, а також не тягне істотного зростання ціни за таку опцію (принаймні – на вторинному ринку). Про це повідомляють експерти auto.ria.

Можливо, якби не примусове наповнення нашого ринку седанами (різного штибу ВАЗами та Деу), у часи до стрімкого набуття популярності кросоверами, універсали мали б першість за часткою.

Аналітики назвали десять моделей універсалів, які у жовтні мали найбільший попит на українському вторинному ринку, за інформацією з відкритих даних ГСЦ МВС.

Найбільша насиченість універсалами спостерігається в сегменті С (він же — «Гольф-клас»), майже 50%. Ще 30% складають легковики «сімейного» сегмента D. Міські авто класу В з кузовом універсал мають частку 14%, легковики групи «Е» — 6%. Присутність автівок групи «мікро» (сегмент А) та представницького класу F з таким типом кузова мінімальна.

1. Volkswagen Passat

Середня ціна таких — $6800

2. Skoda Octavia

Середня ціна таких — $7800

3. Renault Megane

Середня ціна таких — $8200

4. Volkswagen Golf

Середня ціна таких — $6700

5. Opel Astra

Середня ціна таких — $7100

6. Ford Focus

Середня ціна таких — $5800

7. Skoda Fabia

Середня ціна таких — $5500

8. Audi A4

Середня ціна таких — $7300

9. Audi A6

Середня ціна таких — $5000

10. Renault/Dacia Logan

Середня ціна таких — $4500