2024

Audi офіційно підтвердила запуск нового компактного електромобіля, який стане молодшим братом найпопулярніших моделей A3 та Q3. На відміну від моделі A1, яка не отримає наступника, новий електрокар представлятиме сегмент C і, можливо, отримає назву A2 e-tron або Q2 e-tron.

Спочатку планувалося використовувати платформу SSP, але через її затримку до 2028 року новий автомобіль буде побудований на основі платформи MEB+. За даними німецької преси, він зможе проїжджати до 700 км за циклом WLTP та підтримувати швидку зарядку до 200 кВт, що дозволить заряджатися з 10 до 80% за 21 хвилину. Ці характеристики зроблять його лідером у своєму сегменті, який можна порівняти з Peugeot E-3008.

Розробка нового електрокара буде вестись спільно з моделями Skoda Elroq (2025) та Volkswagen ID. Tiguan (2026), але з’явиться він трохи пізніше — у 2027 році. Виробництво буде налагоджено в Інгольштадті, Німеччина. Очікується, що модель буде доступна як із заднім приводом, так і з повним (quattro), а також у спортивних версіях S та RS.

Якщо це буде кросовер, то можлива поява двох варіантів кузова: стандартного та Sportback у стилі купе, як у моделей Q3, Q4 e-tron та Q5.

Генеральний директор Audi Гернот Деллнер назвав майбутній електрокар «чудовим, унікальним і самостійним» продуктом, розробка якого зайняла всього три роки. Найближчими роками Audi планує зміцнити свої позиції на ринку електромобілів, скорочуючи відставання від головних конкурентів — BMW та Mercedes-Benz.